Direct naar hoofdmenu / zoekveld
Home / Kenniscluster

Kenniscluster

De hoofdgebruikers van het kenniscluster worden de Bibliotheek Arnhem, het Historisch Museum Arnhem, Kunstbedrijf Arnhem en Volksuniversiteit Arnhem. Zij vestigen zich in het kenniscluster. Het Erfgoedcentrum in het kenniscluster zal een levendige, laagdrempelige presentatie bieden van de geschiedenis van Gelderland en Arnhem. Het Historisch Museum Arnhem en de Gelderland Bibliotheek (onderdeel van de Bibliotheek Arnhem) werken samen aan de opzet van dit Erfgoedcentrum.

Het kenniscluster wil een warenhuis zijn van kennis en informatie, een werkplaats voor ontwikkeling en educatie, een venster op kunst en cultuur, een inspiratiebron voor lezen en literatuur en een podium voor ontmoeting en debat. Presentaties, debatten, optredens en tentoonstellingen maken het kenniscluster tot een levendig centrum.

 

 

 

Cultuurpaleis

Het kenniscluster wordt geen naar binnengekeerd cultuurpaleis, maar een knooppunt dat in verbinding staat met andere organisaties in stad en land én met de cultuurpraktijk in de wijken. Naast de eigen activiteiten zal het kenniscluster een podium bieden voor anderen en bijzondere samenwerkingsprojecten met andere organisaties in gang zetten.

In oktober 2010 is het ontwerp voor het kenniscluster gepresenteerd dat door Neutelings Riedijk Architecten is gemaakt. In het najaar van 2011 start de bouw. Het gebouw is in 2013 klaar. Op deze site leest u alles over het kenniscluster en over de bouwwerkzaamheden.

 

Locatie

Het Kenniscluster komt te liggen tussen de Oude Oeverstraat en de Nieuwe Oeverstraat. Daar waar een nu een braakliggend, driehoeksvormig terrein ligt.;Het Kenniscluster grenst daarmee aan de Arnhemse historische kelders, waarmee een ondergrondse verbinding wordt gemaakt.

 

Het Kenniscluster ligt op een steenworp afstand van het Kunstencluster dat in de omgeving van de Nieuwstraat komt. Beiden worden door aantrekkelijke wandelroutes met elkaar verbonden.

Digitale nieuwsbrief

Bouw Kenniscluster

Wil jij met je gezicht op het hekwerk rondom het kenniscluster?


Zoeken