Subsidie Productie en Presentatie Amateurkunst

Om amateurkunst in de stad meer zichtbaar te maken en hieraan een impuls te geven kunt u als instelling voor amateurkunst subsidie aanvragen voor activiteiten met een openbaar karakter. U kunt weer aanvragen in september 2025 voor het jaar 2026.

Per jaar is er € 60.000 beschikbaar. U kunt per aanvraag maximaal 75% van de kosten ontvangen met een maximumbedrag van € 10.000. 

Voor wie

Deze regeling subsidieert instellingen voor amateurkunst voor hun activiteiten. De in Arnhem reeds bestaande Subsidieregeling Amateurkunst bestaat uit een subsidie voor de organisatie zelf. U kunt in beide regelingen aanvragen.

Voorwaarden

Er zijn een aantal voorwaarden verbonden aan de regeling, waarvan de belangrijkste zijn:

  • uw activiteiten vinden in Arnhem plaats en hebben een openbaar karakter
  • uw activiteiten hebben een minimale artistieke kwaliteit en zijn een verrijking van het bestaande culturele aanbod in de stad
  • de activiteiten zijn voor uw instelling inhoudelijk nieuw en eenmalig (het is dus niet voor uw reguliere programmering)
  • de door u aangevraagde subsidie is een aanvulling op andere inkomsten

 

Uw aanvraag

Een interne ambtelijke commissie beoordeelt uw aanvraag op de punten participatie, zichtbaarheid, artistieke kwaliteit en de mate van co-financiering. In het door u aan te leveren activiteitenplan kunt u aandacht besteden aan deze punten. Naast de gegevens over uw instelling ontvangen wij graag van u:

  • activiteitenplan
  • begroting
  • cv artistiek leider

Vraagt u voor het eerst bij ons aan? Dan ontvangen wij ook graag:

  • statuten instelling
  • uittreksel KvK

Na uw aanvraag

Een commissie beoordeelt uw aanvraag. Begin december hoort u ons besluit. Omdat u in deze regeling maximaal € 10.000 kunt ontvangen hoeft u achteraf geen verantwoording op te sturen.

Meer informatie

Van toepassing op deze regeling zijn de Algemene subsidieverordening Arnhem 2016 en de Subsidieregeling Productie en Presentatie Amateurkunst. Heeft u vragen? Inhoudelijke informatie kunt u krijgen bij bestuursadviseur Hilbrand Harkema via hilbrand.harkema@arnhem.nl. Vragen over de procedure kunt u stellen via Subsidiebeheer@arnhem.nl.