Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Herdenking Slag om Arnhem 2025

Vrijdag 19 september 2025 herdenken we de Slag om Arnhem met een herdenkingsbijeenkomst, een herdenkingsceremonie en Bridge to Liberation.

De herdenking van de Slag om Arnhem vindt jaarlijks plaats op de 3e vrijdag van september. Dit jaar valt dat op 19 september. Tijdens deze avond herdenken we de offers die in Arnhem zijn gebracht in een poging een doorbraak te realiseren voor de vrijheid in Nederland en Europa. We herdenken de Slag die de stad totaal verwoestte, de slachtoffers die vielen onder militairen en inwoners en de grootscheepse evacuatie.

Programma

De herdenkingsavond ziet er als volgt uit:

Tijd Herdenking
17.45 uur Herdenkingsbijeenkomst voor genodigden in de Eusebiuskerk
18.45 uur Mars over de John Frostbrug (March over the bridge door doedelzakspelers, drummers en vaandeldragers
18.45 uur Stille tocht van de Eusebiuskerk naar de Berenkuil / het Airborneplein
19.00 uur Herdenkingsceremonie en kranslegging Berenkuil / Airborneplein. De Berenkuil is gereserveerd voor genodigden. Publiek kan de ceremonie vanaf het dan verkeersvrije Airborneplein volgen.
20.00 uur Wandeling naar de Rijnkade onder aanvoering van de Arnhem Band
20.30 uur Bridge to Liberation aan de Rijnkade bij de John Frostbrug
22.00 uur Einde herdenkingsavond

De herdenkingsavond thuis volgen

U kunt de herdenkingsavond ook thuis volgen.

Online

Bekijk de herdenkingsdienst in de Eusebiuskerk

Bekijk de herdenkingsceremonie in de Berenkuil / het Airborneplein

Bekijk de Bridge to Liberation

Op TV

Bridge to Liberation wordt uitgezonden op NPO3 en Omroep Gelderland.